Your browser does not support JavaScript!
طراحی qrcode کارت ویزیت
طراحی qrcode فایل PDF
طراحی qrcode عکس
طراحی qrcode متن
طراحی Qrcode با لوگو یا بدون لوگو؟

شاید برای طراحی کیوآرکد (Qrcode) به این چالش برخورده باشید که آیا کد با لوگو یا بدون لوگو برایتان مناسب است؟ احتمالا هر دو نوع کیوآرکد را بارها مشاهده کرده‌اید، ولی زمانی که خودتان می‌خواهید یک کد جدید داشته باشید، به این پرسش می‌رسید که کدام حالت برای من بهتر است؟ امروز قصد دارم تا پاسخ این پرسش را به شما بدهم.

برای شروع، ابتدا مزایا و معایب هر دو حالت را بررسی می‌کنیم.

طراحی Qrcode با لوگو

معمولا این کدها از نظر بسیاری از افراد جذاب‌تر هستند. ما چند دلیل عمده برای استفاده از این نوع qr code داریم:

شکل ظاهری زیباتر: قطعا در تبلیغات همه ما به دنبال یک کار زیباتر هستیم. این موضوع باعث می‌شود تا مخاطب بیشتر جذب کار ما بشود.

توجه به برندینگ: برندینگ امروزه برای همه کسب و کارها در اولویت اصلی قرار دارد. با استفاده از این کیوآرکدها، شما تصویری از لوگو را از ابتدا به مخاطب نشان می‌دهید و او یک آشنایی اولیه با برندتان پیدا می‌کند.

احتمال تعداد اسکن بالاتر: معمولا کدهایی که به همراه لوگو طراحی می‌شوند، شانس بیشتری برای اسکن شدن دارند. افراد به این کدها بیشتر از کدهای ساده بها می‌دهند.

طراحی Qrcode بدون لوگو

حالا شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا اصلا کسی باید به دنبال کد بدون لوگو برود؟ در پاسخ شاید بد نباشد ویژگی‌های این کدها را بررسی کنیم:

احتمال خوانده شدن با دستگاه‌های بیشتر: این کدها به جهت اینکه از تمامی فضا برای اطلاعات کد استفاده می‌کنند، خوانایی بیشتری دارند. در نتیجه حتی با گوشی‌های تلفن همراه قدیمی و دوربین ضعیف هم قابل خواندن هستند.

امکان ثبت اطلاعات بیشتر در کیوآرکد: وقتی لوگو در کیوآرکد قرار ندارد، شما فضای بیشتری برای اطلاعات خواهید داشت. همین موضوع باعث می‌شود تا برای اطلاعات بیشتر این کدها مفیدتر باشند.

همانطور که متوجه شدید، کدهای به اصطلاح ساده هم کاربردهای مخصوص به خود را دارند. پس برای تصمیم گیری باید به نیاز خودمان رجوع کنیم.

اگر به برندینگ، زیبایی و احتمال تعداد اسکن بیشتر اهمیت می‌دهید، از کیوآرکدهای با لوگو (حرفه‌ای) استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید دستگاه‌های بیشتری قادر به خواندن qrcode شما باشند و یا بتوانید اطلاعات بیشتری روی کد ثبت کنید، از کدهای ساده استفاده کنید.

کیوآرکد

اگر می‌خواهد بیشتر در مورد کیوآرکدها بدانید، به مقاله‌های زیر مراجعه کنید:

خدمات طراحی Qrcode با لوگو و بدون لوگو

تفاوتی ندارد که شما کیوآرکد با لوگو یا بدون لوگو نیاز داشته باشید! ما هر دو نوع خدمات را به شما ارائه می‌دهیم. تنها کافی است تا یک فرم ساده سفارش را تکمیل بفرمایید و در کمتر از چند ساعت qrcode را دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با این خدمات و مشاهده انواع آن به لینک زیر مراجعه کنید: