Your browser does not support JavaScript!
تبدیل عکس به qr code
تبدیل فایل PDF به qr code
تبدیل متن به qr code
qr code عمومی
انواع Qr Code منو کافه

این روزها تقریبا در هر کوچه و خیابانی یک کافه یا کافی شاپ وجود دارد. در گذشته کافه‌ها از منوهای کاغذی برای ثبت سفارش و اطلاع مشتری استفاده می‌کردند ولی امروزه بیشتر آن‌ها به استفاده از Qr code روی آورده‌اند. در این مقاله انواع کیوآرکد کافه را برای شما بررسی خواهیم کرد.

کیوآرکد منوی کافه

کیوآرکد Qr code عکس منو کافه

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها این هست که بیایید و منو را به صورت یک تصویر درست کنید. با اینکار کاربران پس از اسکن کد، لینک عکس را مشاهده می‌کنند و با بازکردن آن به منوی کافه شما دست می‌یابند. این روش بسیار ساده بوده و سریعا می‌توانید تصویر منوی فعلی را به جای چاپ، تبدیل به کیوآرکد کنید.

یکی از مشکلات این‌کار نیاز به داشتن هاستینگ است. البته با استفاده از خدمات لولسا دیگر نیازی نخواهید داشت که هاستینگ خریداری کنید. همچنین این کیوآرکدها به صورت دائمی بوده و منقضی نمی‌شوند.

کیوآرکد Qr code فایل PDF منوی کافه

برخی از افراد به جای تصویر تمایل دارند تا از فایل PDF (پی‌دی‌اف) منوی کافه استفاده کنند. با استفاده از این روش می‌توانید منوی خود را به صورت یک فایل PDF درآورده و سپس آن را به کیوآرکد تبدیل کنید.

مشکل عمومی این روش نیاز به هاستینگ است، البته در صورتی که از خدمات لولسا استفاده کنید دیگر نیاز به خرید و هزینه مربوط به هاستینگ نخواهید داشت و یک کد همیشگی دریافت می‌کنید.

کیوآرکد Qr code متنی منوی کافه

برخی از کافه‌ها تمایل دارند تا منو را به ساده‌ترین شکل ممکن و به صورت یک متن ساده نمایش دهند. این روش هم مزیت خود را دارد و هم معایب مربوط به خود را. اگر بخواهیم به مزایای این qr code اشاره کنیم، باید توجه کنیم که حجم منو بسیار کم بوده و در سریعترین زمان منو در دسترس مخاطب قرار می‌گیرد. ایراد استفاده از این روش عدم وجود طراحی است. 

در صورتی که می‌خواهید منوی کافه خود را به صورت متنی تبدیل به کیوآرکد کنید، می‌توانید از خدمات مربوط به تبدیل متن به qrcode لولسا استفاده نمایید.

کیوآرکد Qr code لینک (سایت) منوی کافه

اگر یک وب‌سایت داشته باشید می‌توانید یک منوی دیجیتال طراحی کنید و همیشه همه اطلاعات کافه را به روز رسانی بکنید. مزیت این روش این است که در طراحی و تغییرات هیچ محدودیتی ندارید. می‌توانید همیشه منو را به روز کنید، شکل آن را تغییر دهید، چیزی جدید اضافه یا چیزی را از آن کم کنید. البته مشکل این روش هزینه سالانه خرید دامنه و هاستینگ و هزینه طراحی سایت است. با اینحال داشتن وب‌سایت مزایای مربوط به خود را دارد که می‌تواند فایده‌های خود را داشته باشد.

اگر یک سایت دارید و می‌خواهید برای منوی آن یک کیوآرکد (Qr Code) بسازید، خدمات طراحی کیوآرکد عمومی لولسا (لینک) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای آشنایی بیشتر با کیوآرکدها به مطالب زیر مراجعه کنید: