Your browser does not support JavaScript!
طراحی گرافیک
طراحی پوستر
طراحی اینفوگرافیک
طراحی لوگو

عناصر فضا / توده اجزای گرافیکی هستند که در آرایش فضایی تصاویر به کار می‌آیند. در این قسمت از دائره‌العمارف قصد داریم شما را با این عناصر آشنا کنیم.

طراحی گرافیک
طراحی پوستر
طراحی اینفوگرافیک
طراحی کاتالوگ

شاید اصطلاح گرافیک محیطی (Environmental Graphic) را بارها و بارها شنیده باشید. اگر شناخت دقیقی از گرافیک داشته باشیم، متوجه خواهیم شد هر چیزی از تصویر و چشم‌انداز که در محیط اطراف ما وجود دارد، تحت عنوان گرافیک محیطی تلقی می‌شود. در این بخش از دانشنامه، می‌خواهیم با این اصطلاح بیشتر آشنا شده و تقسیم‌بندی و انواع آن را دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهیم. 

طراحی گرافیک
طراحی کاتالوگ
طراحی بروشور
طراحی تراکت

کتاب آرایی در ایران و اروپا را در این بخش مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. ابتدا با تاریخچه این هنر آشنا خواهید. البته این تاریخچه در ایران و اروپا به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

طراحی پوستر
طراحی اینفوگرافیک
خدمات طراحی گرافیک
طراحی گرافیک

کنتراست چیست؟ شاید بارها نام آن را شنیده باشید اما به درستی ندانید کنتراست به چه معنی است. تکنیک های بصری در دو قطب مخالف دسته بندی می شوند و این مسئله، علاوه بر نشان دادن و تاکید بر گستره وسیع انتخاب های کاربردی در طراحی، به منظور بیان اهمیت زیاد تکنیک و مفهوم کنتراست در بیان بصری صورت می گیرد. معنا در بطن قطب های متضاد شکل می گیرد. آیا درک گرما بدون سرما، یا شیرینی بدون تلخی امکان پذیر است؟ تضاد در پدیده ها و واکنش حواس نسبت به آن، باعث تقوست معنا می شود. در روند سازماندهی بصری، تضاد، نیرویی حیاتی در خلق یک کل منسجم است. در تمام هنر ها کنتراست ابزاری نیرومند برای بیان، تقویت معنی و بنابراین موجب سادگی و سهولت ارتباط است.

پالت رنگ
پیدا کردن کد رنگ تصویر
طراحی گرافیک
طراحی لوگو

از اساسی ترین و مهم ترین تمرینات رنگ شناسی، تجربه در روی دایره رنگ است. با استفاده از رنگ های اولیه زرد، قرمز و آبی ترکیباتی فراهم می‌کنیم تا دایره به دوازده رنگ تقسیم شود که در شکل نشان داده شده است.