Your browser does not support JavaScript!

سفارش و محاسبه هزینه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پیکسل

به کوچک ترین جزء ساختاری یک تصویر دیجیتالی که گاها در طراحی گرافیک به آن نقطه نیز گفته می شود پیکسل می گویند. در واقع پیکسل یک نقطه فیزیکی در یک تصویر شطرنجی و یا کوچکترین عنصر نشانی پذیر و قابل کنترل در میان تمامی نقاط موجود در یک صفحه نمایش نشانی پذیر می باشد. در تعریفی دیگر پیکسل ها بلوک هایی هستند که تصویر را می سازند و ویژگی های تصویر نظیر نور، رنگ، شفافیت و ... مربوط به خصوصیات تک تک پیکسل های موجود در آن تصویر می شود.

آدرس یک پیکسل به مختصات فیزیکی آن نقطه ارتباط پیدا می کند. پیکسل های ال سی دی در یک گرید دو بعدی قرار دارند و اغلب نمایش دهنده ی نقاط و یا مربع ها می باشند، اما پیکسل های سی آر تی با مکانیسم های زمانبندی خود ارتباط پیدا می کنند.

پیکسل یک واحد پایه برای رنگ های قابل برنامه ریزی بر روی صفحه نمایش محسوب می شود. اندازه فیزیکی پیکسل بستگی به این دارد که شما وضوح تصویر (رزولوشن) صفحه نمایش خود را چگونه تنظیم کرده اید. اگر شما حداکثر مقدار وضوح تصویر را انتخاب کرده باشید،  اندازه فیزیکی یک پیکسل برابر با فاصله مرکز یک پیکسل تا پیکسل بعدی (دات پیچ) خواهد بود. اگر وضوح تصویر شما کمتر از حداکثر مقدار باشد، اندازه یک پیکسل بزرگتر از اندازه فیزیکی نقطه صفحه نمایش خواهد شد.

نویسنده و گردآورنده: پگاه تایکندی

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید