Your browser does not support JavaScript!

سفارش، محاسبه هزینه و ارائه خدمات آنلاین است | مراحل ثبت سفارش | تیکت پشتیبانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آموزش غیر فعال کردن کامپوننت ها در جوملا با phpmyadmin

جوملا یکی از سیستم های مدیریت محتوای پر طرفدار در جهان است. وجود پیشینه ای طولانی و پایداری آن باعث شده است افراد بسیار زیادی جوملا را به عنوان سیستم مدیریت محتوای وب سایت خود مورد استفاده قرار دهند. اگر شما هم یک سایت با جوملا دارید و بنا به هر دلیلی یکی از کامپوننت ها و یا پلاگین ها را غیر فعال کنید، اما دسترسی به بخش مدیریت ندارید، این آموزش مناسب شما است.

آموزش غیر فعال کردن افزونه ها در جوملا بدون ورود به بخش مدیریت

ممکن است یک کامپوننت و یا پلاگین باعث شده باشد نتوانید وارد بخش مدیریت سایت شوید. و یا بنا به هر دلیل دیگری نیاز به غیر فعال کردن این افزونه ها دارید اما تنها دسترسی به پنل هاست برای شما وجود دارد، این آموزش به شما کمک خواهد کرد. البته توجه فرمایید ممکن است کامپوننت یا پلاگینی که قصد غیر فعال کردن آنرا دارید، مورد استفاده دیگر کامپوننت ها یا پلاگین ها باشد. در چنین شرایطی این روش ممکن است سایت شما را دچار اختلال کرده و مناسبتان نمی باشد.

غیر فعال کردن کامپوننت در جوملا با phpmyadmin

ابتدا وارد phpmyadmin بشوید. در این بخش شما می توانید جداول پایگاه داده های جوملا را مشاهده کنید. از ستونی که در سمت چپ شما قرار دارد به دنبال جدولی با نام extensions بگردید. البته با توجه به نصب این جدول دارا پیشوندی می باشدو مثلا ممکن است به شکل ufhi_extensions باشد. پس از باز شدن این جدول به دنبال افزونه مورد نظر خود بگردید. پس از اینکه افزونه مورد نظر را پیدا کردید باید جدول مربوط به آنرا با زدن گزینه Edit که در کنار نام آن است ویرایش کنید.

سپس وارد صفحه جدید می شوید که شامل اطلاعات مربوط به آن جدول از پایگاه داده ها است. تنها کافی است جلوی ردیف enabled را به جای ۱ عدد ۰ را وارد کرده و سپس بر روی دکمه go کلیک کنید. به این شیوه شما افزونه مورد نظر خود را غیر فعال کرده اید. اگر نیاز به فعال کردن دوباره آن داشتید، تنها کافی است عدد ردیف enabled را دوباره ۱ کنید.

نویسنده: محمد علی عاشوری